תחומי התמחות

הוצאה לפועל

הוצאה לפועל הינה מערכת הפועלת תחת רשות האכיפה והגבייה בישראל. מטרתה של ההוצאה לפועל הינה מימוש החובות של אדם מסוים במדינת ישראל, וזאת באמצעות צו הוצאה לפועל, מסמך חוקי מבית המשפט המכשיר את ידי ההוצאה לפועל למממש את החוב. צו הוצאה לפועל הוא צו בית משפט המכניס לתוקף פסק דין של החזקה ומורה לאנשי אכיפת החוק להתחיל בהעברת רכוש כתוצאה מפסק דין משפטי. לאחר פסק הדין, צו הוצאה לפועל ניתן בדרך כלל רק אם הנתבע נדרש על פי חוק לשלם לתובע, אך לא יעשה זאת מרצונו. כתב הוצאה לפועל יכול לשמש גם לפינוי דייר שלא יעזוב בעצמו לאחר שלא שילם דמי שכירות. במקרה של פינוי דייר, הוצאת צו הוצאה לפועל מאפשר את הוצאת הדייר וחפציו מבית המגורים.

פסק דין בחזקה

פסק דין בחזקה הוא סוג של צו בית משפט הקובע מי זכאי לרכוש. לאחר שניתן פסק דין בחזקה על ידי בית המשפט, רשאי השופט להוציא צו הוצאה לפועל לתחילת העברת הרכוש. פסק הדין להחזקה קובע כי לתובע יש זכות בנכס. כתב ההוצאה לפועל מתחיל למעשה את תהליך ההעברה מתוקף פסק הדין לתובע.

צו הוצאה לפועל

כאשר בית משפט מוציא צו הוצאה לפועל, עובדי ההוצאה לפועל אמונים על ההשתלטות על כל רכוש המגיע לתובע. אם הנכס הוא כסף, ייתכן שחשבון הבנק של החייב יוקפא או הכספים יועברו לחשבון החזקה. אם יש להעביר נכס מקרקעין, ניתן להעביר את הפריטים ולמכור אותם. ניתן לתת לתובע כספים מהמכירה כדי לעמוד בתנאי פסק דינו של בית המשפט. צו הוצאה לפועל מאפשר גם לאסוף רכוש ולאחר מכן למכור אותו להפקת כספים להחזר. במקרים מסוימים, ניתן לגשת לחשבון הבנק של החייב. עם זאת, כספים מסוימים עשויים להיות מחוץ לתחום גם עם צו הוצאה לפועל, לרבות הכנסה מביטוח לאומי. בתיקים הנוגעים להוצאה לפועל, חשוב להבטיח ייצוג מקצועי, מיומן וחסר פשרות שיוכל להקל ואף למחוק את צו ההוצאה לפועל תוך הגנה על הלקוח. זמירה צדוק הינה עורכת דין מיומנת ומוסמכת בעלת ניסיון של מעל חמש שנים בטיפול בתיקים הנוגעים להוצאה לפועל. צרו עמה קשר עוד היום בכדי לגבש אסטרטגיה הגנתית בהתאם למקרה שלכם.

עורך דין להליכי הוצאה לפועל - שאלות ותשובות

יש שתי דרכים שבאפשרותך לפעול בהם כדי להתמודד עם הליך פתיחת התיק – או שתוכל להסדיר את החוב תוך 20 יום, בתשלום אחד או במספר תשלומים; או שאתה יכול להגיש ערעור על החוב עצמו תוך 30 יום. אי נקיטת פעולה יכולה להוביל לתוצאות לא נעימות כמו עיקולים והגבלות אחרות. למידע נוסף, בקר באתר האינטרנט שלנו.

לרשויות ההוצאה לפועל יש סמכות ליזום עיקול או הגבלה כנגד חייבים שאינם נענים לדרישותיהם. במידה והתחלתם בהליך הסדרת החוב באפשרותכם להגיש בקשה לביטול עיקול או הגבלה.

קיימות מספר אפשרויות לסגירת תיקים בהוצאה לפועל: הסדרת החוב, פריסה לתשלומים והליך חדלות פירעון (פשיטת רגל לשעבר). את כל הפרטים תוכלו למצוא באתר שלנו, נשמח לעזור! היכנסו»

הוצאה לפועל

שתפו את המאמר:

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email

תחומים נוספים

דיני משפחה

הוצאה לפועל

חדלות פרעון

                Call Now Button